centrums اسلامی اصفهان انقلاب انتخابات

centrums: اسلامی اصفهان انقلاب انتخابات طباطبایی طباطبایی نژاد همایش روز ملی شوراها در نجف آباد

گت بلاگز آذربایجان غربی ماه رمضان ماه عبادت و بندگی است

امام جمعه موقت شهرستان ماکو گفت:ماه رمضان ماه عبادت و بندگی و خالص کردن اعمال جهت خدا هست.

ماه رمضان ماه عبادت و بندگی است

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه؛حجت الاسلام اسماعیل زاده امام جمعه موقت شهرستان ماکو در خطبه های نماز جمعه به فضیلت ماه مبارک رمضان اشاره کرده و گفت : روزه ماه مبارک رمضان بر انسانها واجب است که باید انسانها ان را به عنوان یکی از عبادات الهی اقامه کنند .

وی افزود : فلسفه تشریع روزه ماه مبارک رمضان این است که خداوند صراحتا در قران میفرماید : فعلکم تتقون یعنی تا اینکه پرهیزگاری پیشه کنید که در اخر ایه کتب علیکم الصیام امده است .

عبارات مهم : آذربایجان غربی
وی در ادامه گفت : ثمره این ماه رعایت حریم و حدود تقوای الهی است که امام سجاد (ع) در دعای رمضانیه در صحیفه سجادیه میفرمایند: پروردگارا بر محمد و ال محمد درود بفرست و کرامات و فضایل ماه مبارک را بر ما الهام کن ( در اینجا منظور از الهام ایجاد اتصال به کانون قدرت یا همان کانون وحی ) می باشد ، در این ماه باید انسان دچار معصیت نشود .
اسماعیل زاده در خصوص معصیت در ماه مبارک رمضان گفت : نجاشی یکی از اصحاب حضرت علی در ماه مبارک رمضان شرب خمر کرد که حضرت علی به وی ۸۰ ضربه تازیانه زد بعد وی را یک روز زندانی کرد و بعد ان حبس دوباره ۲۰ ضربه تازیانه زد که نجاشی از حضرت پرسش کرد که ۸۰ ضربه حقم بود و حبس نیز حقم بود آن ۲۰ ضربه جهت چه بود که امام فرمودند آن ۲۰ ضربه جهت عمل نامربوطی بود که در ماه مبارک رمان انجام دادی .
وی تصریح کرد :حضرت علی (ع) فرمودند :بدبخت ترین و شنیع ترین افراد کسانی هستند که در ماه مبارک رمضان نتواند خود را در اقیانوس رحمت بی کران پروردگان قرار دهد .

انتهای پیام/م

ماه رمضان ماه عبادت و بندگی است

واژه های کلیدی: آذربایجان غربی | ارومیه | ماه رمضان | روزه گرفتن | امام جمعه |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog