centrums اسلامی اصفهان انقلاب انتخابات

centrums: اسلامی اصفهان انقلاب انتخابات طباطبایی طباطبایی نژاد همایش روز ملی شوراها در نجف آباد

گت بلاگز اصفهان اعضای شوراها نباید تنها فکر کنند که مسؤول گزینش شهردار هستند

اعضای شوراها نباید تنها فکر کنند که مسؤول گزینش شهردار هستند باید به عنوان یک عقل منفصل در باز کردن گره‌های شهری، طراحی فضای شهری و آنچه مربوط به شهر است از

اعضای شوراها نباید تنها فکر کنند که مسؤول گزینش شهردار هستند

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در همایش روز ملی شوراها در نجف آباد، مبنای تشکیل شوراها در نظام جمهوری اسلامی را مبنای قرآنی بیان کرد و اظهارداشت: در آیات و روایات فراوانی به امر مشورت و تعقل تأکید شده است است و براساس همین تأکیدات در اصل قانون اساسی به امر شوراها پرداخته شد.

آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد، یکی از پرسشها عمده در وقت انتخابات را بحث های جناحی و حزبی برشمرد و افزود: گزینش افراد براساس حزب و جناح نوعی خیانت در درجه اول به خود فرد و بعد به کل جامعه است و باید به دور از همه سیاست های حزبی و گروهی تنها به ملاک جهت گزینش افراد اصلح باشند که اگر ضعیف گزینش کنیم، خیانت کرده ایم.

امام جمعه اصفهان متخصص بودن را یکی از شاخصه های افراد اصلح بیان کرد و گفت: یکی از مشکلاتی که در کشور به خاص در زمینه صادرات محصولات وجود دارد عدم وجود بازاریاب حرفه ای هست، چگونه است که کشوری چون چین اینگونه محصولات خود را با وجود عدم مرغوبیت صادر می کند ولی ما متأسفانه به علت عدم تخصص در این زمینه بازاریابی بین المللی دچار مسئله شده است ایم.

وی شورا را عقل منفصل جهت شهر بیان کرد و ادامه داد: اعضای شوراها نباید تنها فکر کنند که مسؤول گزینش شهردار هستند باید به عنوان یک عقل منفصل در باز کردن گره های شهری، طراحی فضای شهری و آنچه مربوط به شهر است از متخصصان فن کمک بگیرند .

اعضای شوراها نباید تنها فکر کنند که مسؤول گزینش شهردار هستند

طباطبایی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود راجع به مسأله انتخابات بیان کرد: انتخابات یک کار اساسی و ارزشمند با کمال دموکراسی در انقلاب اسلامی است که در طول این 38 سال به طور تقریبی هر سال یک انتخابات برگزار شده است که نسبت به دنیا با وجود تمام مشکلات، سالم ترین انتخابات را داشته ایم.

وی راجع به مؤلفه های گزینش اصلح نیز عنوان داشت: گزینش افراد چه جهت ریاست جمهوری و چه شوراهای شهر قدم بزرگی جهت کشور است و تخصص و پیروی از خط رهبری 2 مؤلفه مهم در گزینش فرد اصلح است که به طور قطع اگر در خط رهبری فعالیت نکنیم، شکست خواهیم خورد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به اوضاع دیگر کشورهای مسلمان و شکل گیری گروه های تروریستی در منطقه خاطرنشان کرد: تنها تفاوت ما با دیگر کشورهای اسلامی دارا بودن خط ولایت فقیه و تبعیت از رهبری است در غیر این صورت همچون عربستان که با آن همه منابع و با پول به عنوان مسلمان بر سر ملت مسلمان بمب می ریزد، تمام اختیار خود را به دست دشمن های داده است.

وی در ادامه تصریح کرد: اشکال این ملت های مسلمان چیست، آیا عبادت نمی کنند، آیا همین داعش با تمسک به قرآن، آدم می کشد؟ آیا برادران اهل تسنن قائل به تجسم شده است اند؟ تمام این آسیب ها برخاسته از عدم تمسک به حبل الله المتین است که کشورهای اسلامی از آن فاصله گرفته اند.

اعضای شوراها نباید تنها فکر کنند که مسؤول گزینش شهردار هستند باید به عنوان یک عقل منفصل در باز کردن گره‌های شهری، طراحی فضای شهری و آنچه مربوط به شهر است از

طباطبایی نژاد انحراف از مسیر رهبری را انحراف از مسیر انقلاب بیان کرد و یادآور شد: اگر مسؤولان کشور در هر سمت و مسؤولیتی در مسیر رهبری نباشند، از آرزوی بزرگ ها و مبانی انقلاب فاصله گرفته اند؛ بنابراین نیازمند یک خدمتگزار محض هم در جایگاه شوراها و هم در جایگاه ریاست جمهوری جهت کشور هستیم.

وی در ادامه به بیان مؤلفه های یک گزینش اصلح از منظر رهبر معظم انقلاب که در سخنان خود فرمودند«آقایانی که می‎خواهند رییس‎جمهور شوند قول بدهند جهت پیشرفت امور کشور، جهت توسعه اقتصادی، جهت باز کردن گره ها، نگاهشان به بیرون از این مرزها نخواهد بود، نگاه به خود ملّت خواهد بود»، افزود: در این عرصه انتخابات باید به افرادی رأی دهیم که نه جهت کسب مقام و ریاست که جهت خدمت گزاری به ملت و کشور اسلامی آمده اند و در این میان باید نخبگان مردم را در گزینش اصلح هدایت کنند.

عبارات مهم : اسلامی

انتهای پیام/م

واژه های کلیدی: اسلامی | اصفهان | انقلاب | انتخابات | طباطبایی | طباطبایی نژاد | همایش روز ملی شوراها | در نجف آباد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog