centrums اسلامی اصفهان انقلاب انتخابات

centrums: اسلامی اصفهان انقلاب انتخابات طباطبایی طباطبایی نژاد همایش روز ملی شوراها در نجف آباد

گت بلاگز وب‌گردی ساخت شهر بدون آلودگی در چین

یک شرکت شخصی در جنوب چین پروژه ساخت شهری بدون آلایندگی و کاملا گیاهی را شروع کرده است.

ساخت شهر بدون آلودگی در چین

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان؛ به‌ نقل از Designboom، آلایندگی و گازهای گلخانه‌ای یک نگرانی جدی جهت امروز و آینده است و جهت نخستین‌ بار در تاریخ بشر، بزرگ‌ترین کشور تولید کننده آلاینده در دنیا (اکنون چین در این رتبه قرار دارد) عزمی جدی جهت مبارزه با آن دارد.
مقامات پکن به‌تازگی سیاست‌های مبارزه با تولید گاز کربنیک را در دستور قرار داده‌اند و جهت دستیابی به آن دست شرکت‌های شخصی را نیز باز گذاشته‌اند. شرکت بوئری در همین‌ راستا پروژه ساخت و ساز در منطقه لیوژو را شروع کرده است که ظرفیت زندگی 30 هزار نفر را خواهد داشت.

عبارات مهم : انرژی
در این شهر بیش از یک میلیون گیاه نیز در کنار انسان‌ها زندگی می‌کنند که هر سال توان جذب 10 هزار تن دی‌اکسید کربن و 57 تن انواع آلاینده دیگر را دارند و در برابر 900 تن اکسیژن نیز به بیرون پمپاژ می‌کنند.
این شهر جهت گرمایش و سرمایش خود متکی به انرژی زمین‌گرمایی‌ است و حمل و نقل شخصی و عمومی در آن با استفاده از خودروها و قطارهای برقی انجام می‌شود. انرژی برق نیز در این شهر با استفاده از هزاران پنل خورشیدی مخفی در ساخت و ساز تأمین می‌شود تا شهری بدون آلایندگی پدید آید.
این ایده به‌ ظاهر ایده‌ای قابل اجرا و قابل تعمیم است ولی واقعیت چیز دیگری خواهد بود. محلی که شهر جنگلی در آن واقع شده است هرگز با دماهای پایین هوا روبه‌رو نمی‌شود و باران خوبی نیز در طول سال دارد بعد رشد گیاه های و کار دائمی آنها یک فرآیند طبیعی‌ است و پرسشها دیگر نقاط دنیا در آن وجود ندارد. شرکت بوئری برنامه‌ریزی کرده است که شهر جنگلی تا سال 2020 آماده سکونت و خدمت‌رسانی به مردم باشد.

منبع:آنا

ساخت شهر بدون آلودگی در چین

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: انرژی | زندگی | گلخانه | آلاینده | استفاده | آلایندگی | تولید گاز | شهر بدون آلایندگی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog