centrums اسلامی اصفهان انقلاب انتخابات

centrums: اسلامی اصفهان انقلاب انتخابات طباطبایی طباطبایی نژاد همایش روز ملی شوراها در نجف آباد

گت بلاگز وب‌گردی مبارزه با زوال عقل با تمرینات بدنی

محققان در مرکز مراقبت‌های درمانی هانتر داون در کمبریج شایر در بخش زوال عقل یک برنامه تازه تمرینات بدنی روی صندلی را به بیماران زوال عقل ارائه می‌دهند که می‌

مبارزه با زوال عقل با تمرینات بدنی

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، و به نقل از بی بی سی، این برنامه را “عشق حرکت “می نامند که شاخصه مهم آن عدم تقارن دو طرفه است.
عدم تقارن دو طرفه یعنی قسمت راست مغز حرکت قسمت چپ بدن را کنترل می کند و برعکس.

عبارات مهم : درمانی

با این تمرین که هر قسمت بدن یک حرکت متفاوت از قسمت دیگر را کنترل می کند، هر نیمه مغز باید جداگانه اطلاعاتی متفاوت را پردازش کند.
تمرینات مشابهی در مراکز مواظبت های درمانی ژاپن هم انجام شده است و این حرکات به وسیله موسسه ژیمناستیک بریتانیا بازسازی شده است است.
از این روش جهت اصلاح قوه ادراک افراد و توانایی های عملکرد آنها استفاده می شود.
می توان گفت که این کار نوعی تمرین مغز بوده و کاری که می کند، این است که تلاش می کند مغز افراد را جهت انجام کارهای پیچیده تری به کار بگیرد.
به گفته یکی از بیمارانی که 94 سال سن داشته و به زوال عقل دچار شده است و تحت این روش درمانی تازه قرار گرفته، این روش درمانی انسان را به فکر کردن وامی دارد.
این بیمار بر این باور است که این جلسات درمانی باعث بهبودی روند زندگی وی شده است است.
وی از زمانی که این درمان را شروع کرده هست، می تواند غذا بخورد و بنویسد و به تنهایی کاغذ و قلم را بردارد. روی هم رفته تغییرات زیادی در زندگی وی پدید آمده است.
زوال عقل در اثر از بین رفتن سلول های مغزی ایجاد می شود. این تمرینات نمی توانند سلول های مغزی را بازسازی کنند، ولی نظریه ای می گوید این تمرینات کمک می کند تا بین سلول های سالم باقی مانده ارتباط جدیدی ایجاد شود.
درمانگران این موسسه اظهار کردند که اگر کسی هفته ای یکبار این تمرینات را انجام دهد، بعد از سه هفته شاهد تغییرات جدی خواهد بود.
این افراد درحال حاضر می توانند اسم پرستار خود را به خاطر بسپارند، در صورتی که در حدود 18 ماه قبل توانایی برقراری هیچ گونه ارتباطی را نداشتند.
این نتیجه های فقط از یک گروه کوچک در تمرینات آزمایشی به دست آمده هست. ولی جای امیدواری است که افراد بیشتری که دچار زوال عقل شده است اند، از این تمرینات بهره مند شوند.
منبع:ایسنا
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: درمانی | زوال عقل | تمرینات | مراقبتهای در مانی | بیماران زندگی | مشابهی | سلول های سالم | توانایی بر قراری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog